Young Sheldon 5. Sezon 5. Bölüm full hd dizisi izle, Young Sheldon 5. Sezon 5. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Young Sheldon 5. Sezon 5. Bölüm

Stuffed Animals and A Sweet Southern Syzygy
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise Firefox uygulaması ile giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

- Scrabble: Kelime bulma amaçlı, harf içeren taşlarla oynanan masa oyunu.

- Mary ile Papaz, arabada söyledikleri şarkıda aslında Hz. İsa'nın ismini heceliyorlar, fakat 5 harfli olması gerektiği için mesih diye çevirdim.

- 20 yarda: 18 metre. Ben orijinaldeki gibi bıraktım. Amerikan futbolu terimlerini çok iyi çevirebildiğimi söyleyemem.

- Disneyland'deki Peter Pan yolculuğu, Kaliforniya'daki Disneyland'de bulunan bir atraksiyon. Neye benzediğini görmek için internetten araştırabilirsiniz.

- Bose yoğunlaşması: Bose-Einstein yoğunlaşması olarak da bilinen, parçacıkları bozonlardan oluşan maddelerin en alt enerji seviyesinde yoğunlaştığı,
kuantum etkilerinin gözlenebildiği, maddenin bir hali. Vikipedi'ye teşekkürler. :)

- Tootsie Roll: Aromalı bir şekerleme. Ben şeker diye çevirdim.

- Chuck E Cheese: ABD'de bir lokanta. Lokantada aynı zamanda oyun makineleri, atariler vs. de bulunur, bu yüzden hem eğlence hem de yemek yeri olarak bilir.

- Masat: Bıçak bilemeye yarayan silindir alet.

Bölümü beğendiniz mi?
Young Sheldon Young Sheldon 5. Sezon 5. Bölüm
Young Sheldon
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
Yorumlar 3 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.
 • neutrinonurKayıtlı Üye

  Çok güzel sade ve akıcı bir bölüm.


  4

  0
  Cevap yazmak için üye ol.
 • msklblnKayıtlı Üye

  Yine güzel bir bölüm ve temiz bir çeviri.

  * 15:47 ve 18:18’de Missy’nin izlediği dizi: Are You Afraid of the Dark? (1990)

  * Yine de çeviri için bir kaç öneri: (çevirmenin affına sığınarak 😉 “Syzygy” için çok güzel ve Türkçe astronomi kitaplarında kullanılan bir karşılık va r: “kavuşum”. (Vikipedi sayfası güzel açıklıyor olayı.) 14:55 ve 15:32’deki konuşmalarda, aksiyon (axion) parçacıklarının büyük kütleli parçacıklardan “ayırt edilmesinden” bahsediyor Dr. Sturgis. Çevirideki “ayırma” farklı anlamda yorumlanabilir.


  3

  0
  Cevap yazmak için üye ol.
  • beetlepoetÇevirmen

   Sağ olun yorumunuz için. 🙂 “Sizigi” olarak özellikle çevirdim, çünkü bölümün başında Sheldon açıklama yaparken kelimenin pek kimse tarafından bilinmediğinden bahsediyor. “Kavuşma” olarak çevirsem sahnelerle pek uyumlu olmayacaktı.


   1

   0
   Cevap yazmak için üye ol.