Young Sheldon 5. Sezon 1. Bölüm full hd dizisi izle, Young Sheldon 5. Sezon 1. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Young Sheldon 5. Sezon 1. Bölüm

One Bad Night and Chaos of Selfish Desires
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise Firefox uygulaması ile giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

- "Shot": Tek yudumluk küçük içkilere verilen isim, bizde de bu isim kullanıldığından Türkçe'ye çevirmedim.

- Ring Pop: Yüzük şeklindeki bir lolipop. Ben direkt lolipop diye çevirdim.

- Skynyrd: Lynyrd Skynyrd grubunun isminin kısaltılmışı.

- Nazareth: İskoç hard rock grubu.

- Meemaw'ın seyrettiği film, 1978 yapımı Every Which Way but Loose isimli film. Clint de Clint Eastwood.
Film ülkemizde Dalgacının Kralı adıyla gösterilmiş.

- Anjina pektoris: "angina pectoris" olarak da bilinen, göğüs ağrısı ve sıkışma hissinin tıbbi karşılığı olan terim. Doktor öyle dediği için ben de tıbbi terimi kullandım.

- Uzay Yolu: "Star Trek" isimli dizinin Türkçe ismi. Sheldon'ın mırıldandığı melodi ise bu dizinin jenerik müziği, ki kendisi de bahsediyor zaten.

- Geçmiş olsun kartlarını yollayan çocuklar, aslında George'u "Gorge" (geçit/oburluk) ve "Garage" (garaj) olarak yazmış. Ama ben okundukları gibi bıraktım, böylece daha kolay anlaşılır diye düşünüyorum.

- Gyges Yüzüğü: Platon tarafından Devlet kitabında bahsedilen, efsanevi bir büyülü yapı.

- Yüzüklerin Efendisi: J. R. R. Tolkien'ın film serisine de uyarlanmış meşhur eseri.

- Hobbit: J. R. R. Tolkien'ın yazdığı fantastik kitap. Yüzüklerin Efendisi'nin geçtiği evrende geçmektedir. Yüzüklerin Efendisi serisinden önce okunması tavsiye edilir.

Bölümü beğendiniz mi?
Young Sheldon Young Sheldon 5. Sezon 1. Bölüm
Young Sheldon
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
5. Sezon 1. Bölüm
Yorumlar 6 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.