Warrior 2. Sezon 1. Bölüm full hd dizisi izle, Warrior 2. Sezon 1. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Warrior 2. Sezon 1. Bölüm

Learn to Endure, or Hire a Bodyguard
İzledim
Sonra izle
Çeviri Notları

Teddy Boys - Araştırdım, 1960'larda Teddy Boys var ama 1800'ler sonunda haklarında bilgi bulamadım. Teddy diye bir karakter de var mı hatırlayamadım. Şimdlik Teddy Oğlanlar/Beyler komik oldu, Teddy Çetesi olarak kullandım.
Six Companies (Altı Bölge) - 1800'lerin ortalarına doğru Amerikan devletinin San Francisco'daki Çinli göçmenlerin çıkarlarını gözetemediğinden yola çıkarak Guangdong bölgesinden gelen işdamları tarafından kurulan sonra Cantonese bölgesinden gelenlerle gerilim yaşanınca, ikiye ayrılan ve 1850 farklı bölgeleri temsil eden 4 dernekle 6 Derneğe çıkan ve 1882 diğer adıyla Birleşik Çin Hayırseverler Derneği (Chinese Consolidated Benevolent Association) Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'nın çeşitli bölgelerinde büyük Çin topluluklarıyla kurulmuş tarihi bir Çin derneğidir. "Altı Bölge Derneği" olarak kullanacağım.
Tomb-Sweeping Day - Qingming Festivali
Geleneksel Çin ay-güneş takviminin beşinci güneş döneminin ilk gününde denk gelir. Qingming Festivali'nde, Çin aileleri mezarları temizlemek, atalarına dua etmek ve adaklarda bulunmak için atalarının mezarlarını ziyaret ederler.
Molasses - Pekmez. Geçen sezon da buna takılmıştım. Anladığım kadarıyla nargile ailesinden bir aletle içilen ya da tütünle sarılan bir formda. Kafa yapıyor.
Dante Ninth Circle of Hell (Hainler ve iftira atanlar) Dokuzuncu kata Cocytus denir ve şeytan burada yaşar. En dipteki yer dokuzuncu kattır, gerek tanrıya, gerek ailesine, gerek ülkesine ihanet edenler buraya gelirler.

Paylaş
Bölümü beğendiniz mi?
Dizinin Sayfası
Warrior afis
Warrior
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
Yorumlar 0 Yorum