The Time We Were Not in Love 1. Sezon 12. Bölüm kore dizisi izle, The Time We Were Not in Love 1. Sezon 12. Bölüm türkçe altyazılı kore dizisi seyret, The Time We Were Not in Love 1. Sezon 12. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

The Time We Were Not in Love 1. Sezon 12. Bölüm

Episode 12
Ses Sorunu ×

Android Cihazlarda Ses Sorunu Çözümü

1Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor sadece müzik sesleri geliyor ise, cızırtı vb. sorun yaşıyorsanız. Uygulama marketinden Firefox isimli uygulamayı indirip sitemize o uyguluma ile giriş yapın.

2 Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.

3 Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.

Çeviri Notları

* Papazın gördüğü sloganın tam Türkçesi "Arkadaşlık, korsan gemisi, en iyi gemiyi deneyin - ibadet". Tabii İngilizce'de kafiyeden yola çıkılarak
bu slogan bulunmuş. Ben de bu yüzden sloganı değiştirdim, ibadet ile kafiyeli kelimeler kullanmayı seçtim.
* Bravado, İspanyolca'da cesaret demek. İngilizce'de de bu anlamda kullanılıyor. Sheldon, Linkletter bu kelimeyi kullandıktan sonra "bravada" diye
düzeltiyor, çünkü İspanyolca'da kelimeler cinsiyetlere göre -o veya -a harfi alırlar, Meemaw da dişi olduğuna göre "bravada" olması lazım.
* Şecaat, Osmanlıca'da "yiğitlik, cesaret" anlamına geliyor. "Chutzpah" kelimesi orijinalde kullanılan kelime, Türkçe'de "cesaret" anlamında. Sheldon kelimeyi anlamadığı için bizde karşılık olarak eski bir kelime olması daha anlamlı olur diye düşündüm.
* Brava, İspanyolca'da "cesur" veya "aferin" anlamına gelen kelime, "bravo" kelimesinin dişi hali.
* 93 milyon mil = 149.668.992 km.
* Normalde Meemaw'ı anneanne olarak çeviriyordum ama ödül sahnesinde büyükanne olarak çevirmek daha hoş olur diye düşündüm.
* Burrito: Dürüme benzeyen bir Meksika yemeği.

Bölümü beğendiniz mi?
The Time We Were Not in Love The Time We Were Not in Love 1. Sezon 12. Bölüm
The Time We Were Not in Love
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
Yorumlar 2 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?