The Terror 2. Sezon 10. Bölüm full hd izle, The Terror 2. Sezon 10. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

The Terror 2. Sezon 10. Bölüm

Into the Afterlife
İzledim
Sonra izle
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise üstteki bahsettiğimiz uygulamalardan biriyle giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor opera yada firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilirsiniz.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

Bambu Prensesi’nin Hikayesi: Japon folkloru içeren 10. yüzyıl Japon monogatarisidir. En eski el yazması 1592 yılına dayansa da, en eski Japon nesir anlatısı olarak kabul edilir. Hikayenin konusu, parlak bir bambu bitkisinin sapında bir bebek olarak keşfedilen Kaguya-hime adlı esrarengiz bir kızın hayatını ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Bu kız Bambu Prensesi olarak adlandırılır.
Fotoğraf Gelin (Picture Bride): 20. yüzyıl başlarında ABD ve Kanada’ya giden Japon ve Koreli göçmen işçilerin kendi ülkelerinden gelinleri bir eşleştirici aracılığıyla seçilmesine yapılan atıftır. Damat olası adayların yalnızca fotoğraflarını ve aile tavsiyelerini kullanarak seçim yapmaktadır. Geleneksel çöpçatanlık sürecinin kısaltılmış bir şeklidir.
Obon ya da sadece Bon Festivali: Atalarının ruhlarını onurlandırmak için yapılan bir Japon Budist geleneğidir. Toplam 3 gün süren festival süresince birçok dans-müzik gösterileri ve eğlenceler yapılmaktadır. Bu kutsal günlerde ataların ruhlarının evlerine geri döndüğüne inanılmaktadır. Bu sebeple evlerin kapılarına ruhları karşılaması amacıyla festival başında ve sonunda ateşler
yakılmaktadır. Suya, aileler tarafından atalarının ruhlarını temsil etmesi amacıyla yüzen fenerler bırakılmaktadır. Evlerin kutsal yerleri temizlenmekte ve ruhların huzur bulması için dua edilmektedir.

Paylaş
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.