The Knick 2. Sezon 7. Bölüm full hd izle, The Knick 2. Sezon 7. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

The Knick 2. Sezon 7. Bölüm

Williams and Walker
İzledim
Sonra izle
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Konuşma sesleri gelmiyor ise üstteki bahsettiğimiz uygulamalardan biriyle giriş yapın. * Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

Muslin = Muslin, ince ve sık dokunmuş bir pamuklu kumaştır. İpekten dokunanına şifon, kalınına ipek muslin, mermerşahi denir.

Tafta = Tafta, atkısıyla örgüsü farklı renklerde olan, bu yüzden içindeki hareket ettikçe yanar döner etkisi veren, ipekli sert kumaş.

Ortanca otu = Anayurdu Japonya olan ortanca (Hydrangea macrophylla), gösterişli çiçekleri nedeniyle Dünyanın birçok yerinde yaygın olarak yetiştirilen, 1-3 metre arası boylanabilen, kışın yapraklarını döken, çalı gövdeli bir süs bitkisidir.

Bağırsak İritasyonu = Ağrısı, şişkinlik ve bağırsak alışkanlığı değişiklikleri ile seyreden ve sık karşılaşılan bir bağırsak hastalığıdır, tetkikler ve patoloji ile saptanamaz. Bazı hastalarda kabızlık ile (zorlanarak veya seyrek dışkılama) bazılarında ise ishal ile seyreder. Bir kısım hasta ise dönem dönem her ikisini de yaşar.

Goodyear = 1844 yılında Charles Goodyear tarafından üretilen kauçuktan yapılmış prezervatif. Üstad, kendi adını bahşetmiş. Marka halen var mı bilmiyorum ama dizide geçen "Goodyear" bu markayı belirtiyor.

In Dahomey = New York Tiyatrosu'nda böyle bir küpür buldum, sanırım gerçek bir tiyatral oyunmuş.

Cakewalker = Kölelik zamanlarından, zencilerin sahipleriyle alaylarını ettikleri ve bu sayede de kendilerine nefes alabilecekleri alanlardan birini açtıkları dans. Ama bu arada sahipler de bunun farkında olmadan bir nevi jüri görevi görüp, ki bu alaya alma mevzusunu anlayıp anlamamaları bir yana burada da üstünlüklerini kanıtlayacak bişey bulmuşlardır kendilerine, en iyi dansı yaptıklarını düşündükleri çifte bir dilim kek vererek ödüllendirirlermiş; isim de buradan geliyormuş. Direk türkçesini yazmak istemedim, böyle daha anlamlı olacağını düşündüm.

Curare = Kürar, Güney Amerika'da avcıların oklarına sürdükleri zehirli bitkilerden biridir. Felç etme özelliği vardır. Dizide ise, dokudaki sert kasları yumuşatmak için kullanıyor.

Anaphylaxis = anafilaksi, Vücudumuzda alerjen maddelere karşı oluşabilen ciddi bir alerjik reaksiyon biçimidir.

Paylaş
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.