Ray Donovan 2. Sezon 10. Bölüm full hd dizisi izle, Ray Donovan 2. Sezon 10. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Ray Donovan 2. Sezon 10. Bölüm

Volcheck
Ses Sorunu ×

Android Cihazlarda Ses Sorunu Çözümü

1Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor sadece müzik sesleri geliyor ise, cızırtı vb. sorun yaşıyorsanız. Uygulama marketinden Firefox isimli uygulamayı indirip sitemize o uyguluma ile giriş yapın.

2 Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.

3 Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.

Çeviri Notları

*Papaya: Bu bitki kavun ağacının meyvesi diye geçiyor.
Ayrıntılı bilgi:
Wiki : http://tr.wikipedia.org/wiki/Papaya

*Yin ve Yang: Bu öbek henüz ilk sahnede geçiyor. Bu şekilde bırakmak istemedim ama tam olarak karşılayacak kelimeyi de bulduğum söylenemez. "Zıtlık, karşıtlık" gibi bir şey olabilir. Çeviride "zıtlık" yazdım.

*"Yin ve Yang felsefesi, dünyada bugün varolan gelmiş geçmiş tüm bilgi kaynaklarının temelinde görünebilen, karşıt kutupları ve bu kutupların birbiriyle olabilecek her türlü ilişkisini ortaya koymaya uğraşır. Kadim Çin'in yazılı en eski belgelerinden kabul edilen Yi Çing MÖ 2800 (Değişimler, Dönüşümler Kitabı) Yin ve Yang üzerine kurulmuştur."
Bu kısmı Wiki'den aldım.
Devamı: http://tr.wikipedia.org/wiki/Yin_ile_Yang

*Pokerle alakalı bilgim sıfır olduğundan ötürü o sahnedeki terimleri biraz sallamış olabilirim, söyleyeyim :) Hatta kimisini de olduğu gibi bıraktım, ayrıntılı bilgi için
şuraya bakabilirsiniz:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Poker

*Hatta kesin bakın bence. Çünkü adam "four of a kind" diyor mesela, bu "farklı renklerdeki aynı 4 kart" anlamına geliyor. Çeviriye bu şekilde yazmamın imkanı yok-tu.

Bölümü beğendiniz mi?
Ray Donovan Ray Donovan 2. Sezon 10. Bölüm
Ray Donovan
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
2. Sezon 10. Bölüm
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.