Outlander 5. Sezon 9. Bölüm full hd dizisi izle, Outlander 5. Sezon 9. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Outlander 5. Sezon 9. Bölüm

Mercy Shall Follow Me
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise üstteki bahsettiğimiz uygulamalardan biriyle giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor opera yada firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilirsiniz.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

*Prokrustes'in Yatağı (23:35,718): Prokrustes, Atik Yarımadası’nda Eleuis’ten Atina’ya giden yol üzerinde yaşarmış.
Yoldan geçen yolcuları öncelikle evinde ağırlamaya davet edermiş. Yolcularla hoş bir muhabbetten sonra çok rahat bir yatağı olduğunu söyleyip
yolcuları demirden yapılmış bir yatağa yatırırmış. Bu aşamadan sonra içindeki zorbalık hissi dışa vururmuş. Yolcuların boyu yatağa uzun gelirse,
ayaklarının dışarı taşan kısmını kesermiş, eğer misafirin boyu kısa gelirse bu sefer de yatağa bağladığı misafiri mengene ile gererek uzatırmış.

Prokrustes tarihten bugüne tektipleştirmenin, belirlenen bir standart ölçüye uygun “yeni bir toplum” oluşturmanın ve baskının simgesi olmuştur.
Detaylı bilgi için... https://metinakgun.wordpress.com/2015/06/09/prokrustesin-yatagi/

*Kharon'un Kayığı: Kharon, ölülerin kayıkçısıdır. Ölüleri para karşılığında kayığı ile Acheron ırmağını geçirtir.
Deyatlı bilgi https://tr.wikipedia.org/wiki/Kharoon

Bölümü beğendiniz mi?
Outlander Outlander 5. Sezon 9. Bölüm
Outlander
Dizinin Sayfasına Git
Yorumlar 1 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.