Outlander 1. Sezon 6. Bölüm full hd izle, Outlander 1. Sezon 6. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Outlander 1. Sezon 6. Bölüm

The Garrison Commander
Ses Sorunu ×

Android Cihazlarda Ses Sorunu Çözümü

1Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor sadece müzik sesleri geliyor ise, cızırtı vb. sorun yaşıyorsanız. Uygulama marketinden Firefox isimli uygulamayı indirip sitemize o uyguluma ile giriş yapın.

2 Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.

3 Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.

Çeviri Notları

*İskoçça: İskoç Dili, İskoç Keltçesi ya da Scottish Gaelic, Gàidhlig. İskoçça (Gàidhlig), Hint-Avrupa dil ailesinin Kelt dilleri koluna ait dil. Birleşik Krallık'a bağlı İskoçya'nın İngilizce yanında bir resmî dili. İskoçça bugün İç ve Dış Hebridler'de, Highlands bölgesinde ve Glasgow şehrinde konuşulmaktadır. İskoçça, İrlandaca ve Adam dilinin yakın bir akrabasıdır. Bunun sebebi, 4. yüzyıldan itibaren İrlanda'nın kuzeyinden Skotların İskoçya’ya göç etmesi ve orada bundan sonraki yüzyıllarda gittikçe yayılan bir krallığı kurmasıdır.

~ Ek bilgi: İskoçça (Scots, Lallans), İskoçya, Kuzey İrlanda, İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti'nin Donegal bölgesinde konuşulan bir Cermen dilidir. İskoçya'da yaklaşık 1.500.000 kişi bu dili ana dili olarak kullanmasına rağmen resmî dil değildir. Ancak bölgesel dil olarak kullanılır. Kuzey İrlanda'da ise 30.000 kişi tarafından kullanılmaktadır.

*Jacobite ya da Jakobit İsyanı: 1746 İskoç İsyanı. 1688-1746 arası İngiliz/İskoç kralı VII. James'in geri getirilmesi için ortaya çıkan "Jakobit İsyanları"nın etkileri büyük oldu. 1715'te İskoç Jacobit isyancıları Inverness kalesini ele geçirdi. 1727'de Inverness'de İngiliz orduları İskoçya'nın kuzeyini kontrol edebilmesi için Fort George adında bir kale inşa etti. Ama 1746'da bu kale, isyancılara teslim oldu ve duvarlar patlayıcı madde ile yıkıldı. 1746'da Inverness yakınlarında bulunan "Culloden Moor" kırsal alanında Jakobit İsyancılarından oluşan Kuzey İskoçlar ile İngiliz ve onlara destek veren Güney İskoç orduları arasında yapılan Culloden Muharebesi'nde, Jakobit taraftarları hezimete uğratılınca bu isyan da sona erdi. Culloden, Britanya adasında yapılan son askeri çatışma olarak ün kazandı. (00:39)

*Tommie: İngiliz askeri. (03:29)

*Kilt: İskoç erkeklerinin giydiği yünlü etek. Günümüzde İskoçya'da düğün ve balo gibi özel günlerde giyilen bu etekler aslında ulusal gururun ve aile, klan ilişkilerinin önemli bir sembolüdür. İskoç kostümü; ceket, yelek, gömlek, kravat, kilt, kilt iğnesi, dize kadar yün çorap, kurdele ve hafif takım elbise ayakkabılarından oluşur. Ayrıca kilt İskoçlar için gücün, romantikliğin ve dramatizmin de en büyük sembolüdür. (08:23)

*Ale: Britanya birası.

*Ampütasyon: Vücudun çıkıntı biçimindeki herhangi bir organının, özellikle de kol ve bacakların tamamen ya da kısmen cerrahi yöntemlerle kesilip alınması. (19:24)

Bölümü beğendiniz mi?
Outlander Outlander 1. Sezon 6. Bölüm
Outlander
Dizinin Sayfasına Git
Yorumlar 2 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?