House 2. Sezon 11. Bölüm full hd izle, House 2. Sezon 11. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

House M.D. 2. Sezon 11. Bölüm

Need to Know
İzledim
Sonra izle
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise üstteki bahsettiğimiz uygulamalardan biriyle giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor opera yada firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilirsiniz.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

* Dyskinesia : Gövde de sallanma, kol ve bacaklarda kıvrılma ve çene ve dilde kontrolsüz oynamalar şeklinde görülen istemsiz kas kasılmaları; hafif seyrettiğinde sadece görsel rahatsızlığa neden olurken, aşırı durumlarda hastanın normal hareket kabiliyetini etkileyebilir.

* Huntinton's disease : Huntington hastalığı (HD), adını 1872 yılında hastalığın kalıtsal olduğunu ilk olarak gözlemleyen Dr. George Huntington'dan alır. Beyin ve sinir sistemini etkiler. Hasta kişiler genellikle heterozigotlardır. Hastalığın ilk belirtileri 30-50 yaş arasında gözlenir. Hasta bu dönem zarfında aile kurmuş ise çocuklarını bu hastalığı aktarma riski %50 oranındadır.

* Tamoxifen : Tamoksifen, östrojen adı verilen hormonun kanserli hücreleri çoğaltıcı etkisini ortadan kaldırır.

* Ativan : Konversiyon bozukluğu olan hastalarda eğer belirti olarak epilepsi hastaları gibi nöbet geçirme, kasılma ve bilinç kaybı hadiseleri var ise; bu nöbetlerin sürelerinin kısaltılması için kullanılır.

* Ritalin : Bir tür uyarıcı ilaçtır. Farmakolojik etkisi amfetaminden çok kokaine benzer. Sinir hücreleri arasında dopamin birikmesi sonucu uyarıcı etkisi gösterir. Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarda ve narkolepsisi olanlarda kullanılıyor. Bağımlılık yapma potansiyeli var. Etkisi daha çok merkezi sinir sistemine yöneliktir.

* Fallopian tubes : Fallop tüpleri, uterusun üst köşelerinden yumurtalıklara kadar uzanan, her biri yaklaşık 10 cm. uzunluğunda iki borudur. Tuba uterina veya uterus tüpleri de denir. Bu tüpler bağlanmak suretiyle kadın kısırlaştırılabilir ancak bu uygulamanın yasallığı yaşa ve ülkeye göre değişebilir. Bazen zigot buraya yerleşerek gelişimini burada tamamlar. Buna dış gebelik denir.

* Hysterectomy : Histerektomi, ameliyatla uterusun alınmasına verilen isimdir.

* Hepatocellular adenoma : Hepatoselüler karsinom, tüm dünyada en sık görülen solid kanserlerden biridir. Etyolojide en önemli risk faktörü sirozdur. Hastalar asemptomatik olabileceği gibi sarılık veya karaciğerde kitle ile de başvurabilirler. Çoğunlukla kanda alfa-fetoprotein seviyeleri yükselir. Ayırıcı tanıda fokal nodüler hiperplazi, hemanjiyom ve adenomlar ile metastatik lezyonlar düşünülmelidir. Primer tedavi cerrahidir. Rezeke edilemeyenlerde kemoembolizasyon, veya girişimsel radyoloji yöntemleri uygulanabilir. Karaciğer fonksiyonu yeterli olanlara karaciğer nakli önerilmelidir.

Paylaş
Yorumlar 1 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.