Freaks and Geeks 1. Sezon 1. Bölüm full hd dizisi izle, Freaks and Geeks 1. Sezon 1. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Freaks and Geeks 1. Sezon 1. Bölüm

Pilot
İzledim
Sonra izle
Çeviri Notları

Monty Pyhton ve Kutsal Kase : İngiltere'nin medar-ı iftarı Monty Python ekibinin yozlaşmış din ve din adamlarıyla dalga geçtiği ekibin en iyi filmi.

Tribble: Trouble with Tribbles adlı bölümde çıkış yapmış Kirk ve ekibinin başına musallat olan garip sesler çıkaran tüylü bir yaratık.
http://thesciencedilettante.files.wordpress.com/2009/05/kirk-and-tribbles.jpg

Twinkies: Punç gibi, sno balls gibi, bacon gibi filmlerde her zaman yenilen bizim de hep tadını merak ettiğimiz yiyeceklerden bir tanesi. İçi krema dolu kek aslında.
http://behlerblog.files.wordpress.com/2010/04/twinkies.jpg

Akademik Dekatlon: İngilizcede Mathlete olan Türkçeye matematik takımı diye çevrilen okulun matematikte üstün olan çocukların oluşturduğu takımların yarıştırıldığı ABD genelinde bir yarışma.

Dark Side of the Moon: Pink Floyd'un 1973 yılında çıkan efsane albümü.

Domuzlar Körfezi Çıkarması: 1961 yılında ABD´nin desteğini arkasına alan sürgün Kübalıların, Castro rejimini yıkmak için gerçekleştirdikleri başarısız işgal girişimi. Adını, çıkarmanın yapıldığı körfez olan Playa Giron'dan almıştır.

Harry Houdini: Macar asıllı illüzyonist. Özellikle, bağlı durumda girdiği kilitli bir sandıktan kurtulma numarasıyla ünlüdür. Kimine göre biri karnını germesine fırsat vermeden yumruk attığı için, kimine göre atılan yumruk apandisite denk geldiği için ölmüştür. Nasıl öldüğü hala gizemini korumakatadır.

Paylaş
Yorumlar 0 Yorum