The Devil Judge

829 takipçi  
The Devil Judge izle
Dizi, mahkemeyi realite şovuna dönüştüren bir başyargıç (Ji Sung) ile o başyargıcın gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çalışan genç bir yargıcın (Jinyoung) arasındaki umutsuz rekabeti konu almaktadır.
The Devil Judge Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, The Devil Judge tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. The Devil Judge yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Ji Sung, Kim Min-jung, Jinyoung, Park Gyu-young, Jang Young-nam
IMDB : 8.6
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 28 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • koreavcisiKayıtlı Üye

  harika dizi güzel son gerci isviçrede kızın sağlıklı 3lü bi son fena olmazdı ama bu sonda tatmin ediciydi
  vee görünen o ki ne amerika ne ingiltere ne TÜRKİYE adalet hiçbi ülkede yok…


  72

  3

  Cevap yazmak için üye ol.
 • garipcanKayıtlı Üye

  Başlamayı düşünüyorum oyuncu kadrosu konusu falan güzel bir diziye benziyor ama konusunda da dizinin yorumlarında da romantizm varmış gibi birsey görmedim hafiften de olsa bir romantizm vardır umarım çünkü dizinin konusuna çok uyar ve yakışır neyse ben başlayayım o zaman diziye


  0

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • Diziyi dün bitirdim. Çok keyif alarak izlediğim yapımlardan birisi oldu. Dizi boyunca süren ikilem ve ters köşeler, heyecanı canlı tutan faktörlerden birisiydi. Oyunculuklar mükemmeldi. Ben normalde aşırı iyi oyunculuk bekleyenlerden değilim ama bu dizide karakterlerin portresi o kadar iyi çizilmiş ve ekrana o kadar iyi yansıtılmıştı ki sanki gerçek hayatta bir yerlerde karakterlerin yaşadığını hissedebiliyorum. Eğer suç, mahkeme vb. temaları seviyorsanız mutlaka tavsiye ederim.

  Spoiler içeren alan

  Dizideki iyi-kötü, doğru-yanlış, adalet-adaletsizlik gibi kavramların üzerinde çok iyi durulmuştu. Canlı mahkemeler gerçek hayatta uygulanması zor ve dezavantajları çok olsa da (mesela çocukların da kolayca oy verebiliyor oluşu) bu şeffaflığa ihtiyacımız olduğunu hissettirdi bana. Üstü kolayca örtülüveren suçların faillerinin toplum tarafından tanınıp cezalandırılması bunun iyi bir sonucuydu. Bu konuda dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi insanların idam kararı verirken tereddüt etmeden oy kullanması ama suçun infaz zamanı geldiğinde – infazı kendi elleriyle gerçekleştirmelari söylendiğinde – çekingen davranmalarıydı. Başkalarına neyi yapması neyi yapmaması gerektiğini çok kolay öğütlerken, oklar bize döndüğünde sorumluluk almaktan kaçınmamız ikiyüzlülüğünü hatırlattı adeta.

  Genel anlamda adaletin sağlanması için iyilerin de en az kötüler kadar dişli olmaları anlayışı hakimdi. Yani kısaca çivi çiviyi söker mantığıyla hareket edildi. İyi de oldu. Şeriat destekçisi ya da siyasal islamcı değilim. Ama bazı insanlar kesinlikle değişmiyor. Bu yüzden kısasa kısasın uygulanması gerektiği durumlar var bana göre. Tabii bu durumlar tartışılır. Ayrıca dizide bu konular işlenirken hep bir “acaba?” hissi uyandırıldı. Mesela demokraside çoğunluğun hükmüne göre hareket edilmesinin her zaman doğru olmayabileceği aklıma gelen “acaba”lardan ya da alt mesajlardan birisi.

  Finalde gördüğümüz yeni kadronun da eski yolsuzluklardan, adaletsiz tavırlardan ders almadıklarını belli eden konuşmaları aslında insanlar ne kadar değişse de sistemin çarkları bu şekilde döndüğü için hiçbir şeyin değişmeyeceğini ortaya koydu. İnsanlar güç sahibi oldukça ait oldukları toplumun; sahibi olduklarını zannetmeye başlıyorlar. Bu noktada artık gözlerini hırs bürüdüğünden en yakınlarını bile bu uğurda feda etmeye razı olabiliyorlar. (Hocanın, Soo Hyun’un ölmesine göz yumması gibi)

  Dizinin neredeyse kusursuz olan işlenişine nazar boncuğu niteliğinde gördüğüm birkaç şey var. Kang Yo Han’ın vurulduktan sonra o kadar merdiveni çıkması, uzun bir süre hiçbir şeyi yokmuş gibi hareket edebilmesi biraz saçma oldu 🙂 Sun Ah’nın adamlarının Kim Ga On’u arayıp, hocasını kurtarması için olayların çıktığı mahalleye çağırdıklarında kendisinin polise haber vermeyi akıl etmemesi saçmaydı. Yani o kadar hakim olmuşsun, tehdit edildiğinde polise de bilgi vermen gerektiğini nasıl düşünemezsin. Neyse her şeye rağmen güzeldi.

  Emeği geçen herkesin eline sağlık, teşekkürler.


  1

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • bilgesareKayıtlı Üye

  Dizilere yorum yapmam genelde ama bu dizinin kurgusu, verdiği mesajlar harikaydı.. Her bir ayrıntı ince ince işlenmiş. Başrol oyuncusu Ji Sung başlı başına efsane bir performans sergilemiş. Mekanlar, görüntüler harikaydı.


  5

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • zahideyKayıtlı Üye

  İzlediğim en en en en iyi dizilerden biri oldu. İzlemek için neden bu kadar geç kalmışım ben diye kendime kızdım. Uzun süre etkisinden çıkamayacağım. Çeviri için teşekkürler dizigom


  0

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • ezopppKayıtlı Üye

  Ji Sung insan değilmiş diyollaa.. Son zamanlarda izlediğim en iyi kore dizisi. Uzun zamandır bütün dizileri ileri sararak izleyen ben bu dizide geri sar tuşunu keşfettim. İzlemeyenlere de izletin.


  2

  0

  Cevap yazmak için üye ol.