Star Trek: The Next Generation

103 takipçi  
Star Trek: The Next Generation izle
Star Trek: The Next Generation, Gene Roddenberry tarafından yaratılmış bilim kurgu televizyon dizisidir. (Star Trek: The Next Generation) Uzay Yolu: Yeni Nesil yaklaşık olarak Orijinal Seri'den bir yüzyıl sonra geçmekte, gene Atılgan adında fakat daha yeni ve gelişmiş (Atılgan-D) yeni bir yıldız gemisi içermekte ve Kaptan Jean Luc Picard'ın (Patrick Stewart) emri altındaki yeni bir mürettabatın maceralarını anlatmaktadır. İnsanların galakside diğer bilinçli canlılarla birleşerek Birleşik Gezegenler Federasyonu'nu kurdukları, kurgusal bir 3. Dünya Savaşı sonrası bir geleceği tasvir eder. Evrende yalnız olmadıklarını anlayınca insanlık kendilerine özgü birçok zayıflık ve kötü alışkanlıklarını geride bırakır. Kahramanlar genelde fedakardır ama zaman zaman sonuç almak için başka yollara baş vurabilirler. 1960'larda Orijinal Seri'de ve diğer seriler de olduğu gibi hikâyelerdeki çatışmalar ve politik boyutlar günümüz olaylarını yansıtırlar. Dizilerdeki emperyalizm, sınıf kavgası, ırkçılık, insan hakları ve teknolojinin etkileri gibi konular ilk yayınladıkları zaman olduğu gibi bugünde yankılanmaktadırlar.
Star Trek: The Next Generation Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Star Trek: The Next Generation tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. Star Trek: The Next Generation yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 1987
Oyuncular : Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Brent Spiner, Michael Dorn, Marina Sirtis
IMDB : 8.6
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 4 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

  • domdomKayıtlı Üye

    Son zamanlarda butun ana akim medya kuruluslarinin distopya dillendirdigi, birbirinden sevimsiz, birbirinden kotu gelecek kurgulari sunan aptal dizilere inat, bir isik gibi parlar aslanim StarTrek. Baska bir dunya mumkun olabilir.


    1

    0

    Cevap yazmak için üye ol.