Death Note

597 takipçi  
Death Note izle
Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
IMDB : 9.0
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 15 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • ecoliKayıtlı Üye

  Daha 8. sınıfın sonunda ilk defa bitirip az çok vaziyeti anladığım ama çok da sallamamıştım ergendim çünkü:D
  Ardından 5 yıl sonra bir kez daha izleyip günümüz dünyasını çok güzel anlattığını fark ettim. Bu arada herkesin hayatına Light gibi narsist bir kişilik eninde sonunda giriyor arkadaşlar kaçın bu tiplerden.
  Her neyse izleyin izlettirin bu arada Light’ın o akıl oyunları ve L’in onu sıkıştırması, efsanesiniz. Misa’ya üzülüyorum bir tek aşk insana neler yaptırıyor off off canım sıkıldı akşam akşam 🙁
  Bu arada hepimiz Light gibi olurduk bence güç zehirlenmesi yaşadı yavrucak:(


  6

  2

  Cevap yazmak için üye ol.
 • jang-man-wolKayıtlı Üye

  Kesinlikle “anime” deyip geçilmemesi gereken, izlerken adeta IQ kasırgalarında sürüklenerek uçuştuğunuz, bölüm sonlarında ” anasının gözü beee” demeden geçemeyeceğiniz 25. bölümünde ” vallahi ben bunları shipledim” diye havalara girip bölüm sonu ruhunuzun paramparça olduğu ve evlat acısı yaşarmışçasına kendinizi yerden yere vurup belalar okuyarak intikam yeminleri ettiğiniz, son bölümdeyse intikam almanın verdiği hazzı sonuna kadar yaşadığınız ve animeyi bitirdiğinizde ” vallahi japonlar bu işi biliyor ” diyeceğiniz 37 bölümlük muhteşem bir anime 😀


  18

  3

  Cevap yazmak için üye ol.
 • merrlyKayıtlı Üye

  Tam yeniden izleyesim gelmişti siteye girince son eklenenlerde çıktı, bu siteye de yüklenmesine sevindim. Neyse birazda animeyle alakalı yorum yapayım

  Spoiler içeren alan

  (BÜYÜK İHTİMAL OKUMAYACAKSINIZ AMA OKUYACAKSANIZ SÖYLÜYORUM KAFANIZ YANABİLİR BENİM BİLE YAZARKEN KAFAM YANDI AMA L VE LİGHT’LA ALAKALI BİR TEORİDEN BAHSETTİM)

  L öldükten sonra anime asla eski tadını alamadı ve sevemedim fakat L’in ölümünden sonra sanki yeni bir Death Note başladı. Ardı ardına Light’ın zekasını ve yaptığı planları gördük.

  L’in en büyük ölüm sebebi büyük ihtimal yazarın tıkanmasından dolayıydı (yani ben öyle düşünüyorum). Animede çok işlenmedi ama N ile Mello arasındaki ilişkiler, en başından beri burnumuzun dibinde olan ekstra karakterlerin sanki yeni karakterler gibi işin içine dahil olması, Kira’yı bir kurtarıcı bir tanrı olarak görenlerin çoğalması ve bir ilah haline gelmesi.

  L ölmeseydi karakterlerin işlenişleri ya çok ön plana geçerdi ya da çok arka planda kalırdı, birçok kişi ne gerek vardı bu karakterlere diye düşünebilirdi (ki birçok kişi öyle düşünüyor ama o karakterler bir nevi de animenin asıl amacını yansıtmak içindi)

  Birde alternatif sonla alakalı bir teori okumuştum ve aklımda kalmıştı bence aşırı mantıklıydı, alternatif sonda Ryuk’la konuşan shinigami dünyaya gitme kararı alıyordu ve Ryuk ardından ”eğlenceli olabilir ama sonu kırıcı olmasın” tarzı birşey diyordu. Ayrıca Ryuk ondan elma istediğinde ismini bilmediğimiz shinigami ona elma fırlatırken ”ne buluyorsun bunlarda” dediğinde Ryuk üstün körü bir şekilde Light’dan bahsediyordu.

  Shinigaminin elmayı fırlatış şekli aynı Light’ınkine benziyor, üzerindeki kana benzer leke ve deliklerde Light’ın kurşun yediği yerlerle aynı.

  Light mağaradan çıkarken sahne kararıyor ve Ryuk onun çıktığını farketmeden konuşmaya devam ediyor. Ona Light’dan, dünyanın acımasızlığından, insanların garip canlılar olduğundan ve insan dünyasındaki yaşananların kötü sonuçlar doğurup onları yaralayabileceğinden bahsediyordu. Ama Light onu dinlemedi ve konuşmanın daha başındayken insan dünyasına gitmek için mağaradan çıktı. Ryuk farkettiğinde de arkasından ”dostum” dedi fakat Ryuk’un Shinigami’lerden hoşlanmadığını ilk bölümlerde öğrenmiştik.

  +Ölüm Defterini kullanan insanlar cennet’e veya cehenneme gidemez. Çünkü Ölüm Defterini kullanmak bir çeşit intihardır ve bazı inançlara göre (buna islamda dahil) İntihar eden insanlar ne cehenneme ne de cennete girebilir çünkü Tanrı’nın ona verdiği bedene bunu bilerek yapmıştır. Bu teoriyi L’in ölmeden önce çanın seslerinden öleceğini anlamasından ve Light’ın Kira olduğunu bilmesine rağmen Light’ın insan dünyasının tanrısı olduğuna inandığı için ölmeden önce Light’la konuştuğu ve ona inandığını göstermesi için ayaklarını silmek istemesi teorisi ile destekleyebiliriz.


  9

  5

  Cevap yazmak için üye ol.
 • benmalimKayıtlı Üye

  Sonuna kadar asla nasıl biteceğini kestiremediğim özgün, iyi düşünülmüş bir animeydi. Aynı zamanda Dünya’daki adaletsizliğe de değinen güzel bir dizi. Diziyi çok önce izlemiştim ama sitede karşıma çıkınca yorum yazmak istedim. Anime izleyenler içinde, izlemeyenler içinde keyifli ve meraklı bir şekilde izlenebilecek bir dizi. Tavsiye ederim 🙂


  13

  4

  Cevap yazmak için üye ol.