Battlestar Galactica

1519 takipçi  
Battlestar Galactica izle
Miğferlerindeki bir sağa bir sola hareket eden ışıkla bilimkurgu tarihinin unutulmazları arasında yerini alan Saylonlar geri dönüyor. Üstelik kendilerini geliştirmiş olarak. Artık, insanlardan ayırt edilemeyen yepyeni modelleri de var. Ve bir kez daha uzayın uzak bir köşesindeki insan kolonilerini yıkıma uğratıyor, savaş yıldızı Galactica ve yanındaki irili ufaklı gemilerden oluşan filonun peşine düşüyorlar.
Yapım Yılı : 2004
Oyuncular : Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, Katee Sackhoff, James Callis
IMDB : 8.7
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 2 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • keskinkurtKayıtlı Üye

  Bilim kurgu dizisi değil bu boabab nickli arkadaşın dediği gibi keşke arkadaşın yorumunu görebilseydim izlemezdim yani yanlış anlamayın aradığım sadece bilim kurgu ruhuydu ama bu dizide bilimkurgu yok.Bilim kurgu eski tarzda dizi arıyorsanız stargate atlantis izleyin star trek izleyin bunda o ruhu bulamadım.


  0

  5

  Cevap yazmak için üye ol.
 • boababKayıtlı Üye

  Güzel dizi, izlettiriyor. Yanlız şunu bilerek izlerseniz daha anlamlı olur. Bu dizi Musevi inancının çağdaş uyarlaması. Holywood yapımcı ve şirketlerinin sahiplerinin büyük çoğunluğu musevidir. Musevi inancında 12 kabile var 13.cüsü kayıp. Dizidede geçiyor ve 12 rakamı farklı şekillerde kullanılmış. AB yıldızlarıda 12 dir. Yine bu inançta vadedilmiş topraklar var, bu dizideki vadedilmiş torrak karşılığı dünya. Dizide sadece ismini bildikleri dünyayı arıyorlar. Günümüzde batı ülkelerinde gücü elinde bulunduran museviler, gazete TV gibi medyayıda ellerinde tutarlar. Dünya medyasının %85 i kontrollerinde deniyor. Ayrıca para ve medya güçleri ile ülkelerin siyasetçilerinide kontrollerinde tutarlar. Bu dizidede gazeteci ve siyasetçilere haddinden fazla önem verildiğini göreceksiniz. Çünki gerçek hayatta kendilerini temsil ediyor.


  6

  3

  Cevap yazmak için üye ol.