The Queen’s Gambit

1009 takipçi  
The Queen's Gambit izle
Walter Tevis'in romanından uyarlanan Netflix mini dizisi THE QUEEN’S GAMBIT, dâhiliğin gerçek bedelini ele alan bir yetişkinliğe geçiş hikâyesi. 1950'li yılların sonlarında terk edilen ve Kentucky'de bir yetimhaneye verilen genç Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) devlet tarafından çocuklar için yatıştırıcı olarak verilen sakinleştiricilere bağımlılık geliştirirken satranca olan müthiş yeteneğini keşfeder. Kişisel sorunlarıyla boğuşan, uyuşturucular ve takıntılarından güç alan Beth, satranç yarışmalarının erkek egemen dünyasında yerleşmiş geleneksel sınırları fethetmeye kararlı adımlarla ilerlerken etkileyici bir biçimde yetenekli, göz alıcı, dışlanmış bir figüre dönüşür.
The Queen's Gambit Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, The Queen's Gambit tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. The Queen's Gambit yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Anya Taylor-Joy, Bill Camp, Moses Ingram, Thomas Brodie-Sangster, Harry Melling
IMDB : 8.6
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 24 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • erhardKayıtlı Üye

  satranç bilmeyenler için, Gambit, bir satranç terimidir. Daha iyi bir mevki kazanmak için bir oyuncunun bir veya birkaç taşı feda etmesi anlamına gelmektedir. Queen kraliçe değil vezir anlamında. Yani kazanmak için vezirin feda edilmesi. Diziyi izleyince daha iyi anlarsınız.


  15

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • erhardKayıtlı Üye

  umarım 2. sezonu da olur. tek seferde bitireceğiniz türden dizi. site yöneticilerinden ricam video ayarları kısmına video kalitesini manuel yapabileceğimiz ayar gelsin. kota dolu 720p donuyor 😀


  5

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • asrin-kim004Kayıtlı Üye

  Şimdiye kadar izlediğim en anlamlı ve mini dizi. Konu olarak çok güzel .Sabır ve azim konusunu o kadar iyi hissettirdi ki. En üzüldüğüm nokta Beth ‘in annesini turnuvalar sırasında kaybetmesiydi. Çevirenlere ve bizlere sunan dizigom ekibine çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.


  3

  1

  Cevap yazmak için üye ol.