Le bazar de la charité

7.6
Alevlerin Ardından 
1 Sezon
50 Dakika
Hemen İzle
67 kişi takip ediyor.

Le bazar de la charité dizisine Genel Bakış

1897 Parisi'nde yaşanan yıkıcı bir yangının ardından üç kadının hayatı ihanetler, aldatmacalar ve romantik çalkantılarla altüst olur. Gerçek olaylardan esinlendi.

Yorumlar 3 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • erkutaKayıtlı Üye

  Harika bir dizi, 1897 de gerçekten çıkmış bir kermes yangınından etkilenen birbirleri ile ilişkili 3 kadının hikayesini anlatıyor. Bu kermes yangınının yangın sonrası kadınlar kolay tutuşan elbiselerden vazgeçtiğinden tarihte de önemi var. Bu sebeple dönem dizisi olarak iddialı olmak zorunda idi, bunu başarmış. O dönemdeki kadın haklarının geriliği de güzel yansıtılmış. Ailecek izlenebilecek, tek sezonda bittiği için avantajlı bir dizidir.


  0

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • stoktanKayıtlı Üye

  Bu dizi bana 960’lardaki Fransız sinemasından hatrımda kalan başrolünü Michèle Mercier’nin oynadığı ucuz roman uyarlamsı tarihi romantik macera ‘Angelique’ film dizisini çağrıştırdı. O zamanlar sinemalarımızda kadınlar matinesi diye bir şey vardı ve seri oralarda gösterilirdi. Bir sürü kadın ve çocuklarıyla bugün için tuhaf görüntülerdi tabi. Annem beni de bir ikisine götürdüğünden biliyorum.
  Bunun yanı sıra, o ruhu taşıyan ama hiç ‘ucuz’ olmayan başarılı bir seyirlik olduğunu ve ayrıca baştaki yangın olayından öte korkuyla bir ilgisinin de bulunmadığını not düşmek isterim.


  0

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
×
×
Listelerim (0)
 • Henüz bir liste oluşturmadınız.
Reklamı Kapat