Death Note

1122 takipçi  
Death Note izle
Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?
Death Note Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Death Note tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. Death Note yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
IMDB : 9.0
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 17 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • ecoliKayıtlı Üye

  Daha 8. sınıfın sonunda ilk defa bitirip az çok vaziyeti anladığım ama çok da sallamamıştım ergendim çünkü:D
  Ardından 5 yıl sonra bir kez daha izleyip günümüz dünyasını çok güzel anlattığını fark ettim. Bu arada herkesin hayatına Light gibi narsist bir kişilik eninde sonunda giriyor arkadaşlar kaçın bu tiplerden.
  Her neyse izleyin izlettirin bu arada Light’ın o akıl oyunları ve L’in onu sıkıştırması, efsanesiniz. Misa’ya üzülüyorum bir tek aşk insana neler yaptırıyor off off canım sıkıldı akşam akşam 🙁
  Bu arada hepimiz Light gibi olurduk bence güç zehirlenmesi yaşadı yavrucak:(


  7

  3

  Cevap yazmak için üye ol.
 • jang-man-wolKayıtlı Üye

  Kesinlikle “anime” deyip geçilmemesi gereken, izlerken adeta IQ kasırgalarında sürüklenerek uçuştuğunuz, bölüm sonlarında ” anasının gözü beee” demeden geçemeyeceğiniz 25. bölümünde ” vallahi ben bunları shipledim” diye havalara girip bölüm sonu ruhunuzun paramparça olduğu ve evlat acısı yaşarmışçasına kendinizi yerden yere vurup belalar okuyarak intikam yeminleri ettiğiniz, son bölümdeyse intikam almanın verdiği hazzı sonuna kadar yaşadığınız ve animeyi bitirdiğinizde ” vallahi japonlar bu işi biliyor ” diyeceğiniz 37 bölümlük muhteşem bir anime 😀


  24

  3

  Cevap yazmak için üye ol.