Da Vinci’s Demons

5883 takipçi  
Da Vinci's Demons izle
Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci'nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği icat etmesini anlatıyor, bir yandan da fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi işleniyor. Hikayede, ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan bir piç çocuk olması genç Da Vinci'ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir. Dizi, Da Vinci'nin pek çok icadını ve bunların dışında da askeri mühendis olarak Milan düküne, ondan sonra da Borgia'lara çalışması gibi gerçeklikleri içerir. Olaylar mistik Yeryüzünün Evlatları olarak adlandırılanları da içerir, bu rehberler Da Vinci'nin aklındaki saklı toprakları açığa çıkarmak için Hafıza Çeşmesiyle bağlantı kurarlar; mistik olaylar Noetik Teorisi, Akaşa kayıtları, Mímisbrunnr'da bulunan antik hikayeler, Eski İskandivav Öğütçü, Bilge, Kabala'nın 32. yolu, Kelt dini ve Upanişad ile ilişkilidir. Dizinin sanatsal mitolojisi, Da Vinci'nin karakteri oluşturulurken Yapraklar Kitabıyla alakalı bir görev ve Mithras'ın Oğulları olarak bilinen gizemli kült üzerine inşa edilmiştir. Da Vinci'nin, Medici'ler için çalışan babasıyla olan vahşice antagonist ilişkisi karma karışıktır. Gizli toplulukların şaibeli savaşları, görevdeki bir casusla tehlikeli romantizm ve Floransa ile Milan'ın güç adına mücadele için yaptığı politik planlar; Ortaçağ arkaplanı, Da Vinci'nin hayallerini, fotoğrafik hafızasını ve düşünce süreçlerini görselleştirmek için kullanılan yüksek teknolojiyle birleştirilmiş bilimsel sürecler adım adım Slow-Motion ve rotoscoping planları ile eşleştirilmiş.
Da Vinci's Demons Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Da Vinci's Demons tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. Da Vinci's Demons yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Gregg Chillin, Eros Vlahos, Tom Riley, Laura Haddock, Elliot Cowan
IMDB : 7.9
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 4 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

  • revisitorKayıtlı Üye

    Zamanıma yazık oldu gerçekten, tam üç daha az atom çarpıştırdım bu dizi yüzünden 🙁 ilk sezon heyecanlıydı ama devamında rezilleşti. Türkçe seslendirme ridiculous ötesi, öyle bir aksan yok gülüm moviemakerlar! :* All in all, puanım 1 :/


    3

    2

    Cevap yazmak için üye ol.