Detaylı Filtreleme

Dizi Arşivi

Hikaye; Goryeo rejiminin erken dönemlerinde geçmektedir. Modern çağda yaşayan 25 yaşındaki Hae Soo tam güneş tutulması yaşandığı sırada zamanda geri gitmek suretiyle kendini Goryeo devrinde bulur ve Wang Hanesi'nin prensleri arasındaki çatışmalar ve mücadeleler arasında kapana kısılır. Orada diğer insanların korkudan titremesine sebep olan Wang So'ye aşık olacaktır.)
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Lee Joon-gi, IU, Kang Ha-neul, Hong Jong-hyun, Byun Baek-hyun
Tür : Dram, Tarih, Romantik
(IMDb: 8.5)
1945 yılında yaşayan, evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall; gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuk eder ve romantik bir İskoç savaşçısı olan Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kalır. Claire zamanla Jamie’ye bir şeyler hissetmeye başlayacak ve iki farklı zamandan, iki farklı erkek arasında kalacaktır. Aşk, bilim kurgu, tarih ve maceranın tek bir hikayede buluşması olarak tanımlanan Outlander; Diana Gabaldon’ın aynı isimli çoksatan kitabından uyarlandı.)
Yapım Yılı : 2014
Oyuncular : Caitriona Balfe, Sam Heughan, Richard Rankin, Sophie Skelton, John Bell
Tür : Dram, Fantastik, Macera, Romantik
(IMDb: 8.5)
Bu drama Japon sömürge döneminde, Japonlara karşı bir mücadele içerisinde olan ve savaş sanatları konusunda becerikli Lee Kang'ın hikayesini anlatmaktadır. Lee Kang yüzünü gizlemek için maske kullanmaktadır. Ona bu nedenle Gaksital ismi verilmiştir. (Gaksital, gelinler için yapılmış özel bir maske) Lee Kang Kore tarihinin en karanlık dönemlerinden olan Japon emperyalist rejimine karşı bağımsızlık hareketi başlatır.)
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Joo Won, Jin Se-yeon, Park Ki-woong, Han Chae-ah, Shin Hyun-joon
Tür : Aksiyon, Dram, Romantik, Tarih
(IMDb: 8.2)
Napolyon'un Rusya' ya seferi ile birlikte, beş aristokrat aile hayatlarının nasıl değiştiğinin farkına varacaktır.)
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Gillian Anderson, Lily James, James Norton, Paul Dano, Aneurin Barnard
Tür : Dram, Romantik, Tarih
(IMDb: 8.1)
En güzel gününüz, uzun yıllar sonra sevgilinizden evlenme teklifi almışsınız ama eve dönerken bir kaza olur. Kaza sonucu bir kız ölmüştür. Senaryonun gayet dramatik olduğu daha başından belli değil mi? Direksiyonda sevgilisi olduğu halde suçu kızımız üstlenir. En fenası ise davaya bakan savcı sevgilisinin ta kendisidir. Ölen ise Ji Sung'un sevgilisi olunca kızımızla yolları kesişecektir.)
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Ji Sung, Hwang Jung-eum, Bae Soo-bin, Lee Da-hee, Lee Deok-hwa
Tür : Dram, Romantik
(IMDb: 8.1)
Oscar ödüllü Elizabeth'in yazarı Michael Hirst'ten genç Kral VIII. Henry'nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu edinen çarpıcı bir yapım. 1500'lerin büyülü atmosferinde bir yolculuğa çıkarken İngiliz tarihinin en ünlü krallarından biri olan Henry, izleyicilere her saniyesi dolu geçen bir dram sunacak. Sırf metresiyle birlikte olabilmek için yeni bir din yaratıp karısından boşanan bu adama kim karşı gelebilir ki? 10 bölümden oluşan bu yeni dizi Henry'nin siyasi entrikalarının yanı sıra Aragonlu Katherine ve Anne Boleyn gibi önemli kadınlarla girdiği romantik ilişkileri de işliyor. Henry'nin güç tutkusu ve kişisel düşkünlükleri tüm dünyanın akışını değiştirdi, The Tudors ise Altın Küre adayı tecrübeli oyuncu Sam Neill, Jeremy Northam, Gabrielle Anwar, Callum Blue ve Natalie Dormer'dan oluşan tecrübeli kadrosu ve usta senaryosuyla televizyon tarihini değiştirecek.)
Yapım Yılı : 2007
Oyuncular : Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Joss Stone, David O'Hara, Lothaire Bluteau
Tür : Dram, Romantik, Tarih
(IMDb: 8.1)
Dizi, istemeden ulusal sırları içeren bir konuya dâhil olan ve hayatta kalabilmek için büyük bir şirkete karşı savaşan bir dolandırıcının (Seohyun) etrafında dönmektedir.)
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Seo Ju-hyun, Ko Kyoung-pyo, Kim Hyo-jin, Kim Young-min, Tae Won-seok
Tür : Dram, Romantik, Suç
King Lee Hwon ile kadın şaman olan Wol arasında geçen aşkı anlatıyor. Soylu bir ailede dünyaya gelen Wol bir süre sonra prenses oluyor fakat bazı tuzaklarla karşı karşıya gelip yargılanıyor ve sonunda bir şaman olarak yaşamaya başlıyor. Wol/Yeon Woo (Han Ga İn): Küçücük bir kızken onun güzelliğini kıskanan kötü insanlar tarafından öldürülecekken bir kadın şaman tarafından kurtarılır. Daha önce bir kez nişanlandığı Lee Hyun ile tekrar karşılaştığında, artık Wol (Ay) ismi ile büyüyen bir kadın şaman olmuştur. Lee Hyun çocukken tanıdığı Yeon ile Wol’un arasındaki benzelikleri görünce ona aşık olur. Ama aynı zamanda Lee Hyun’un üvey kardeşi Yang Myung Gun da Wol’ü sevmektedir. Yeon Woo’nun ölüp ölmediği konusunda şüpheler varken acaba Yeon Woo hayatta bunlara dayanabilecek mi?)
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Kim Soo-hyun, Yeo Jin-goo, Han Ga-in, Kim You-jung, Jung Il-woo
Tür : Dram, Fantastik, Romantik, Tarih
(IMDb: 7.9)
My Love Eun Dong dizisinin konusu: Ji Eun-Ho (Joo Jin-Mo) çok ünlü bir aktördür. ve 20 yıldır aynı kadını Ji Eun Dong (Kim Sa Rang)'ı sevmektedir. Çocukluk aşkına 10 yıl boyunca ulaşamamış ama onun aşkına sadık kalarak beklemiştir.)
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Joo Jin-mo, Kim Sa-rang, Kim Tae-hun, Kim Yoo-ri, Baek Sung-hyun
Tür : Dram, Romantik
Sevdiği kadın tarafından ihanete uğrayan bir adamın, intikam için hafızasını kaybetmiş bir kadını kullanmasını konu alıyor...)
Yapım Yılı : 2012
Oyuncular : Song Joong-ki, Chae-won Moon, Si-yeon Park, Kwang-Soo Lee, Yeong-cheol Kim
Tür : Dram, Romantik