Alice 1. Sezon 1. Bölüm full hd dizisi izle, Alice 1. Sezon 1. Bölüm mobil türkçe altyazılı yabancı dizi izle

Alice (2008) 1. Sezon 1. Bölüm

Night One
İzledim
Sonra izle
Hata Bildir ×

Oynatma hatalarının çözümleri


* En önemlisi izlemeye çalıştığınız cihaza; özellikle cep telefonunuz yada mobil cihazınıza Opera, Firefox chrome vb. uygulamasını uygulama marketinizden kurup sitemize sorunsuz giriş yapıp tüm dizi - filmleri çok rahat izleyebilirsiniz.
* Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.
* Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor ise üstteki bahsettiğimiz uygulamalardan biriyle giriş yapın. Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor opera yada firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilirsiniz.
* Arka planda farklı sesler duyuyorsanız en başta youtube reklam seslerini kapatıp öyle reklamı geç butonuna tıklayın yada youtube videosunu durdurup ondan sonra reklamı geç butonuna tıklayın. En son çare arkadan reklamın sesi gelmeye devam ediyorsa reklamını sona getir ve reklamı geçe bas ama sona getirin ondan sonra reklamı geç tuşuna basın.

Çeviri Notları

Dafty: Alice bir kedinin peşinden koşuyor bir sahnede ve o kedi en başta gösterilmediği için biz onun normal dünyadaki kedisi olduğunu bilmiyoruz. Orijinalinde Alice'in kedisidir.

Dr. Dee ve Dr. Dum: Tweedle Dee ve Tweedle Dum diye de geçer ve çizgi film versiyonunda "Tıpkısı ve Aynısı" olarak çevrilmiştir. Ben orijinal bıraktım.

Humpty Dumpty: Eskiden Casper çizgi filmlerinde de karşımıza çıkan duvarın üzerinde durup da düşmekten korkan yumurtamız kendisi. "Rafadan Kafadan" şeklinde de söyleniyor kendisine. Orijinali daha güzel kanaatindeyim.

Jabberwock: Orijinalinde Alice'in korktuğu zaman gördüğü canavardır. Tam anlamını karşılayan sözcük olmadığından ve uydurmanın da yapıyı dağıtacağını düşündüğümden yine orijinali kaldı.

Kupa Kraliçesi: Queen of Hearts aslında "Kupa Kızı" olarak geçer iskambil literatüründe, ancak burada kendisi Kraliçe olduğundan böyle kullanıldı.

Not: Dizinin bir bölümünde Jack Chase (Alice'in kurtarmaya çalıştığı sevgilisi) için Kupa Kraliçesi "Onun adı 'Jack Hearts'..." tabirini kullanıyor. Bu da iskambil dilinde Kupa Valesi (Velet de denebilir) demektir ve "J" harfi ile sembolize edilir. Yine bu da "Kupa Jack" olarak çevirilmiştir.

Paylaş
Bölümü beğendiniz mi?
Dizinin Sayfası
Alice (2008) afis
Alice (2008)
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
1. Sezon 1. Bölüm
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.